Deň tiesňovej linky 155

15.05.2024

Dnes, 15.5.2024 si pripomíname "Deň tiesňovej linky 155" a náročnú prácu jej operátorov, ktorí každý deň zachraňujú životy. 

V našej organizácii sme tento významný deň využili na to, aby sme zdôraznili dôležitosť včasnej a primeranej reakcie v núdzových situáciách. 

Pre členov organizácie DiaTyrnavia Trnava sme v rámci ich programu v Nyáryovskej kúrii v Bučanoch zrealizovali ukážky prvej pomoci a priblížili základy volania na linku 155, pomoc pri dusení sa a kardiopulmonálnu resuscitáciu, ako aj použitie AED - automatického externého defibrilátora, s ktorým sa čoraz častejšie môžeme stretnúť na verejných miestach. 

Členovia organizácie si mohli vyskúšať kardiopulmonálnu resuscitáciu na figurínach s vyhodnotením účinnosti, ako aj Heimlichov manéver a Gordovov úder.

Sme presvedčení, že osvojenie si základných princípov prvej pomoci je kľúčové pre každého jednotlivca a je to investícia do bezpečnosti nielen pre seba, ale aj pre ostatných okolo nás.

Figuríny, cvičný AED a ďalší zdravotnícky výučbový materiál sme získali v rámci našich projektov "Nebojím sa zachrániť život" - I. (2022) a II. (2024), ktoré sa realizujú s finančnou podporou Trnavský samosprávny kraj zo zdrojov Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy - Tvoríme kraj

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.