Simulačné cvičenie pre hasičov z Dubravky

23.06.2024

⚠️16.6.2024 Ďalšie cvičenie s profesionálnymi hasičmi z Hasičský a záchranný zbor - Bratislavský kraj  a Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy - Dúbravka

 
⚠️Naši členovia v spolupráci s profesionálnymi hasičmi zorganizovali simulačné cvičenie so zdravotným zameraním. Simulačné cvičenie sú dôležitým prvkom precvičovania zručností v teréne, preto sme radi, že sme sa mohli priučiť od profesionálov zachraňujúcich životy a je to pre nás veľká česť.


⚠️Cvičenie bolo zamerané na riešenie autonehody, kde čakali profesionálov figuranti s rôznymi zraneniami, v rôznych polohách a v rôznom stave. Celkovo bolo k dispozícii 11 figurantov. Nakoľko boli príslušníci stále v pohotovosti pripravení na výjazd všetok materiál potrebný na precvičenie sme zabezpečili z vlastného materiálu, aby sa v prípade pomoci druhým nemuselo rýchlo upratovať. Príslušníci postupne podľa závažnosti poranení riešili zranené osoby, stabilizovali ich a následne presunuli do hniezda ranených, kde boli figuranti odovzdaní zdravotníkovi. Tu si ďalej zopakovali profesionálni hasiči ďalšie úlohy ako napr.: masáž srdca, či zastaviť masívne krvácanie.

 
⚠️Hasiči ukázali svoju vysokú profesionalitu a pripravenosť riešiť náročné situácie v teréne, ktoré dúfame, že nikdy neprídu. Avšak ak prídu, vieme, že sa môžeme spoľahnúť na rýchlu a odbornú pomoc s ľudskou tvárou.

 
⚠️Za fotky ďakujeme Ketrin.photographer


⚠️Ďakujeme, že ste naši hasiči a radi sme pomohli pri udržovaní pripravenosti.